Statek u Rajtrů v Jizerských horách

Vítejte na Statku

Co u nás na Statku a v Bedřichově můžete zažít?

Stavení Statku u Rajtrů vás uchvátí svou atmosférou. Penzion se nachází na tichém místě v turistickém středisku Bedřichov. Příjezd k domu vede krásnou javorovou alejí, kudy prochází i značená turistická trasa. Ze Statku je to cca 200 m ke sjezdovým tratím i na nástupní místo Jizerské magistrály, Maliník.

Zima v Bedřichově

Rozsáhlé trasy Jizerské magistrály jsou v zimní sezoně denně strojově upravovány. Sítí lyžařských stezek lze projet celé Jizerky „skrz na skrz“ nebo i překročit hranici do Polska.

Tři sta metrů od Statku se nachází Ski areál Bedřichov, který nabízí šest lyžařských vleků nižší náročnosti. V rámci Skiarény Jizerky můžete na stejnou permici využít vleky v Bedřichově, na Severáku a v Albrechticích v Jizerských horách. Lyžařské areály jsou vybaveny půjčovnami a servisy.

Do plaveckého bazénu v Liberci nebo Jablonci nad Nisou se dostanete během desetiminutové jízdy autem. Při nízkých teplotách lze bruslit na přehradě v Jablonci nad Nisou nebo využít zimní stadiony v Liberci či Jablonci.

Léto v Bedřichově

V létě využijete hustou síť turistických a cyklistických tras. Mezi oblíbené cíle patří přehrady Černá Nisa a Josefův Důl, osada Jizerka, rozhledny Královka a Slovanka a mnohá další lákadla Jizerských hor.

Pár metrů od domu jsou tenisové kurty, přírodní koupaliště, lanový park a památník věnovaný Expedici Peru. Nedaleko leží Bobová dráha Janov nad Nisou nebo značené trasy pro koloběžky. Zajet lze i na značené cyklistické stezky Singltreku v Novém Městě pod Smrkem. Děti si určitě oblíbí liberecký IQ park nebo Dino park.

Obec Bedřichov

Obec Bedřichov vznikla v 17. století v okolí sklárny. V současnosti je známa jako turistický ráj. V dochozí blízkosti najdete bankomat ČSOB a autobusovou zastávku ČSAD a MHD, která vás přiblíží do Jablonce nad Nisou nebo Liberce.
V obci je infocentrum, pošta, malý konzum s kavárnou a značková prodejna IG Sport se sportovním oblečením Craft. V Bedřichově a okolí můžete využít služeb mnoha restaurací. My vřele doporučujeme nedaleké "bistro v lese" - Stánek Maliník, Prezidentskou chatu, restauraci u Smutných nebo Restaurant ZOO 1320 či vyhlášené vegetariánské bistro Mikyna v Liberci. V Bedřichově můžete zajít s přáteli a rodinou na bowling. Lyžařské areály jsou vybaveny půjčovnami a servisy. A my dobrou náladou!

 

Těšíme se na Vaši návštěvu.